Mühendislik

UYGULANABİLİRLİK

Terbay olarak, teklif talebinde bulunulan tüm projelerinizi ve müşteri taleplerinizi detaylıca inceliyoruz. Bu değerlendirme sırasında üretim kapasitemizi, üretim ve makine kabiliyetlerimizi dikkate alarak parçanın üretilebilirlik konusunda analizini yapıyoruz. Üretim konusunda kolaylık ve maliyet kazanımı sağlayacak konularda müşterilerimiz ile iletişime geçip konuyu tartışıyoruz. Üretim hattımıza uygun tüm parçalara fiyat teklifimizi sunuyoruz.

SÜREÇ TASARIMI

Üreteceğimiz her parça için gerekli olan kalıp, aparat ve mastar tasarım ve üretimlerini kendi içimizde yapıyoruz. Bunun için dizayn ekibimiz AUTOCAD, SOLIDWORKS ve SOLIDCAM programlarını kullanmaktadır. Parça üretiminden önce tüm operasyonlar için gerekli parametreler ve ekipmanlar tanımlanır ve üretim ekibi bu konuda bilgilendirilir.

PROTOTİP

Numuneye ait olan tüm detaylar müşteri teknik resim ve şartnamelerine göre üretilip kalite kontrol ekibimiz tarafından %100 ölçülür ve raporlanır. Tüm detaylar ölçüm ve onay sürecinden geçtikten sonra bir set halinde prototip üretim hattına gönderilir. Daha önceden hazırlığı yapılan kalıp , jig ve aparatlar ile prototip üretimi yapılır ve ölçümü yapılır. Kaynak montajdan onay alan parçamız üzerinde işlem operasyonları var ise CNC birimine, yok ise direk boyahane birimine gider. Müşteri taleplerine göre boyanan ve paketlenen parçamız %100 kontrol edilerek PPAP dosyası ile birlikte sevk edilir.

SERİ ÜRETİM

Haftalık üretim adetleri müşteri talepleri doğrultusunda, üretim, paketleme ve nakliyede elde edilecek optimum verimler dikkate alınarak belirlenir. Üretilen tüm parçaların müşteri teknik resim ve şartnamelerine uygunluğu kontrol edilir. Global pazarda başarıya ulaşmanız için sizlere aşağıdaki konularda da hizmet verebiliyoruz.

  • EDI Sistemi ve Yönetimi
  • Sipariş Takibi
  • Teslimat-Sevk Performans Değerlendirmeleri
  • Portaldan Yükleme Rezervasyonu Alımı (EXW teslimatlar için)
  • Yükleme Organizasyonları (DAP teslimatlar için)
  • Elektronik İrsaliye (ASN)
Copyright © 2020 Terbay Makina | Her Hakkı Saklıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceletebilirsiniz. Kapat X